hurdacıHurdacılık tanım itibarıyla, atıl duruma geçen cam, metal, plastik, kağıt vb. gibi geri dönüştürülebilir malzemelerin toplanması, ayrıştırılması ve bazı işlemler sonucunda tekrar ham maddeye dönüştürülmesidir.

Hurdacılık denildiğinde herkesin aklına farklı bir şeyler gelebilir. Fakat hurdacılık yani geri dönüşüm, hurda alıp satmanın çok ama çok ötesinde olan bir meslektir. Bugün tonlarca hurda çeşidinin geri dönüştürülmesi İzmit Hurda gibi birçok hurdacı firması ve sosyal projeler sayesinde mümkün olmaktadır.

Hurdacılığın Önemi Nedir?

Hurdacılık kimileri tarafından önemsiz bir iş gibi görünse de veriler tam aksini söylemektedir. Dünya üzerinde her yıl 2.12 milyar ton atığın büyük bir bölümü geri dönüştürülmeden toprağa karışıyor. Toprağa karışan bu atıklar ise ne yazık ki büyük bir enerji israfına neden olur.

Geri dönüşüm ise bu israfın önüne geçerek, her anlamda enerji tasarrufu sağlamaktadır. Enerji tasarrufunun yanı sıra beraberinde birçok faydayı da getiren hurdacılık sektörü;
• Doğal kaynakların Korunması
• Enerji Tasarrufunun Sağlanması
• Daha Az Sera Gazı Salınımı
• Ham Madde Talebinin Azaltılması
• Doğal Yaşam ve Ekosistemin Korunması
• İstihdamın Sağlanması
• İthalatın Azaltılması
gibi, konularda önemli bir yere sahiptir.

Bir örnek vermek gerekirse;
Ham madde ihtiyacını, geri dönüşüm ile karşılamak, o ham maddenin kaynağından çıkarılmasına oranla daha az enerji gerektirir. Enerji tasarrufu sağlaması sebebiyle iklim değişikliğine neden olan sera gazı salınımı da daha az olacaktır. Bu sayede ekosistem ve doğal yaşam korunmuş olurken, aynı zamanda daha çok kişi de istihdam edilebilmektedir.

Hurdacılar veya sosyal projeler ile geri dönüştürülen atıklar, hava, su, kömür, petrol, doğal gaz ve minerallerden sonra yedinci doğal kaynak olarak tanımlanmaktadır. Bu kadar önemli olan geri dönüşüm sektörü ise ülkemizde yaklaşık olarak 5 milyar € ‘luk bir hacme sahiptir.

İzmit Hurda, İnşaat, Makine, Kablo, Metal, Elektronik Ürünler, Sanayi Ya Da Diğer Hurda Malzemeleri Dönüştürme Ve Ülke Ekonomisine Tekrar Kazandırma Konusunda Kocaeli’nde Bulunan En İyi Firmalardan Biri Olan İzmit Hurda, Uzun Yıllara Dayanan Tecrübesiyle Hizmet Vermeye Devam Ediyor. Üstelik, İzmit Hurda Firmasında Hurda Malzemelerin Değeri De İtinayla Belirlenerek Hizmet Kalitesi En Üst Düzeyde Tutuluyor. Türk Hurda Firmasıyla Görüşmeden Hurda Alım Satımlarında Karar Vermeyin. İzmit Hurda Hizmetleri : 0 533 094 75 73

Kocaeli Hurdacı
İzmit Hurdacı
Gebze Hurdacı
Körfez Hurdacı
Kuruçeşme Hurdacı
Derince Hurdacı
Yarımca Hurdacı
Hereke Hurdacı
Dilovası Hurdacı
Kartepe Hurdacı
Çayırova Hurdacı
Tütünçiftlik Hurdacı
Yenikent Hurdacı
Gölcük Hurdacı
Değirmendere Hurdacı
Yuvacık Hurdacı
Karamürsel Hurdacı
Yahyakaptan Hurdacı
Yenikent Hurdacı
Sapanca Hurdacı